קניידלך (כופתאות) ה”מזל”

Matzo Balls

האם ניתן לדמיין מרק עוף בלי קניידלך? יש מי שאוהבים קניידלך אווריריים כענן וש כאלה שמעדיפים אותם נוקשים ומוצקים. במשפחה שלנו קוראים למוצקים “צוללים” ולאווריריים “צפים”. אצלנו מעדיפים את ה”צוללנים”! אנחנו מתים על הצורה המלאה והטעימה שלהם.

כדי להפוך את חג הפסח לקסום יותר בשביל הילדים, אנחנו מציעים לכם רעיון להכנת קניידלך ה”מזל”. קניידלך עם מילוי הפתעה – גוש גריבענעס (גלדי עור עוף מטוגנים) נסתר ופריך.

כולם נלחמים על נגיסה טעימה מהם, לכן חשבנו שיהיה נחמד לילדים למצוא גריבענעס מוחבאים בכמה כדורי קניידלך, אבל לא בכולם. הנה קניידלך ה”מזל”!

כל שנה, ילדינו וילדי החברים שלנו נרגשים כל כך כשהם דוחפים את הכפות שלהם לתוך אחד מכדורי הקניידלך שקיבלו ומגלים שהם זכו לאחד מקניידלך ה”מזל”. זה הופך את החוויה הרגילה של אכילת מרק עם קניידלך לחוויה מרגשת! כיף בשולחן וצחוקים סביבו!

להכנת כ-50 כדורי קניידלך קטנים או 25 בינוניים

Ingredients

רכיבים

צפים
 • ½1 כוסות קמח מצה
 • 10 ביצים
 • 2 כפות מלח
 • ½ כוס שמאלץ (שומן עוף), מומס
 • קערת מים להרטבת הידיים תוך כדי הכנת כדורי הקניידלך
צוללים
 • ½1 כוסות קמח מצה
 • 6 ביצים טרופות היטב
 • ½1 כפית מלח
 • 9 כפות שמאלץ, נמס (½ כוס + כף 1)
 • 4 כפות ציר עוף זך או מים
 • קערת מים להרטבת הידיים תוך כדי הכנת כדורי הקניידלך

Instructions

אופן ההכנה

צפים
 1. הפרידו בין הביצים בשתי קערות.
 2. הקציפו את החלבונים במקצף ידני או במיקסר עד לקבלת קצף יציב.
 3. הקציפו את החלמונים, השמאלץ והמלח.
 4. קפלו את חלבוני הביצים בחלמונים.
 5. הוסיפו קמח מצה בהדרגה. ערבבו עד לקבלת תערובת אחידה.
 6. הניחו לתערובת למשך 10 דקות בטמפרטורת החדר.
 7. צרו מהעיסה כדורי קניידלך, תוך הרטבת הידיים מדי פעם, והניחו אותם על נייר אפייה. ליצירת כמה קניידלך "מזל", הוסיפו בתוך כמה מהם גוש גריבענע קטן (אנחנו נוהגים להחביא אותם בשליש מכמות הקניידלך שמכינים).
 8. מחליקים את הכדורים בזהירות לתוך מים מלוחים רותחים או ציר מרק זך (כפית מלח לליטר מים). הרתיחו אותם למשך 20 דקות ויהיו מוכנים להגשה. או סננו את הכדורים היטב והוסיפו אותם לציר מרק העוף הזך שלנו.
צוללנים
 1. ערבבו את הקמח מצה עם מלח ושמאלץ.
 2. הוסיפו ביצים טרופות היטב.
 3. ערבבו היטב והוסיפו מרק עוף או מים קרים כדי ליצור בצק איתן מספיק כדי שניתן יהיה בצורת כדורים לתוך. הניחו אותם למשך 15-20 דקות.
 4. צרו מהעיסה כדורי קניידלך, תוך הרטבת הידיים מדי פעם, והניחו אותם על נייר אפייה. ליצירת כמה קניידלך "מזל", הוסיפו בתוך כמה מהם גוש גריבענע קטן (אנחנו נוהגים להחביא אותם בשליש מכמות הקניידלך שמכינים).
 5. מחליקים את הכדורים בזהירות לתוך מים מלוחים רותחים או ציר מרק זך (כפית מלח לליטר מים).
 6. הרתיחו אותם למשך 20 דקות. סננו את הכדורים היטב והוסיפו אותם לציר מרק העוף הזך שלנו.

Notes

הערות טיפ לחיסכון בזמן ההכנה: הקפיאו את הקניידלך שלכם. קודם בשלו אותם במים מלוחים רותחים למשך 20 דקות, הוציאו אותם מהם וסננו אותם. הקפיאו אותם עטופים בנייר אפייה. לאחר הקפאתם, הסירו את נייר האפייה ואחסנו אותם בהקפאה בשקיות למזון או בקופסאות המיועדות לכך. הקפד לרשום על כל שקית איזו מכילה "צוללנים" ובאיזו מאוחסנים "צפים" וכמובן איזה קניידלך אוצרים את הגריבענעס היקרים!

Leave a Reply

Your email address will not be published.